Laidotuves kosmose

Kaip organizuoti laidotuves kosmose? Ką daryti nesvarume su nėščia moterimi? Kokiu būdu skrydžio metu neutralizuoti agresorių?

Šias ir daug kitų moralinių problemų padės išspręsti naujas kosmonautų bioetinis kodeksas. Jo kūrimą jau pradėjo rusų mokslininkai iš Medicininių ir biologinių problemų tyrimo instituto, priklausančio Rusijos Mokslų akademijai. Kuo naujasis taisyklių sąvadas skirsis nuo ankstesniojo, papasakojo profesorius Igoris Pestrovas.

-Marsas, ekspediciją į kurį planuojame ne anksčiau kaip 2020 metais, pareikalaus peržiūrėti žmonių tarpusavio santykius. – kalba Pestrovas. – Bet kaip pagrindą visgi imsime senąjį bioetinių taisyklių sąvadą, kuriuo vadovaujamasi nuo pat kosmoso įsisavinimo pradžios. Komplektuojant Marso ekspedicijos ekipažą, specialistai, kaip ir anksčiau, atrinks tik sveikus ir stresuis atsparius žmones, pasirengusius bet kokiam ekstrymui, net susitikimui su NSO ir “žaliais žmogeliukais”. Jie turės būti psichologiškai susiderinę tarpusavyje.

Kai dėl gilesnio organizmo tyrimo, pvz., DNR analizės padarymo, kad būtų išsiaiškinti paveldimi susirgimai, tai šis dalykas kol kas draudžiamas. “Mes nusistatę prieš ekipažo narių diskreditaciją.” – pareiškė rusų-europiečių Marso projekto partneriai iš Europos. Tačiau rusų mokslininkai blaiviau žvelgia į problemą.

Parašykite komentarą