UkLietuvis

Naujienų Portalas

Londone daugiau nei 330 000 atšaukimų , nes jaunesnieji gydytojai pradėjo ilgiausią streiką per visą NHS istoriją

nhs streikas

Jaunesnieji gydytojai trečiadienį pradėjo ilgiausią streiką NHS istorijoje, nes paaiškėjo, kad dėl streiko Londone buvo atšaukta daugiau kaip 337 000 vizitų ir operacijų.

Anglijoje nuo 7:00 GMT (7:00 val. Grinvičo laiku) tūkstančiai jaunesniųjų gydytojų, kurie sudaro beveik pusę NHS gydytojų darbo jėgos, dalyvaus streike.

Visi jaunesnieji gydytojai dirba vadovaujami vyresniojo gydytojo. Terminai "jaunesnysis" ir "vyresnysis" gydytojo profesijoje nurodo, ar gydytojas dar mokosi ir ar jis gali dirbti savarankiškai be priežiūros.

NHS vadovai įspėjo, kad sveikatos priežiūros tarnyba susiduria su „sunkiausiu iššūkiu”, nes tūkstančiai medikų, priklausančių Britų medikų asociacijai, 7 val. ryto pradėjo šešių dienų streiką dėl darbo užmokesčio.

Streikas turės įtakos beveik visoms įprastinėms paslaugoms, nes NHS daugiausia dėmesio skiria skubiai ir neatidėliotinai pagalbai. Ligoninės taip pat susiduria su gripo, noroviruso ir Covid viruso atvejų antplūdžiu.

Streikas baigsis sausio 9 d. 7 val. ryto.

Tai įvyko po to, kai praėjusį mėnesį nutrūko sveikatos apsaugos ministrės Viktorijos Atkins ir BMA derybos, o vyriausybė tvirtino, kad derybos negali būti atnaujintos, jei profsąjunga neatšauks streiko.

Atlikta analizė parodė, kad per metus, kai NHS vyko streikas, Londone buvo perkelta daugiau kaip 337 000 stacionarinių ir ambulatorinių vizitų.

Tai didžiausias skaičius iš visų Anglijos regionų ir daugiau nei ketvirtadalis (27,8 proc.) iš 1,2 mln. nacionaliniu mastu atšauktų operacijų ir procedūrų.

NHS šaltinis teigė, kad didelis atšauktų operacijų skaičius Londone gali atspindėti tai, kad sostinėje streikuoja didesnė dalis gydytojų nei kituose regionuose.

Pacientams buvo patarta skambinti 999, jei kyla pavojus gyvybei, o visi kiti turėtų naudotis numeriu 111.

Age UK įspėjo, kad streikų grėsmė gali atbaidyti pagyvenusius žmones nuo pagalbos kreipimosi, kai jos reikia.

Labdaros organizacija taip pat teigė, kad bus „sunku užtikrinti saugią ir veiksmingą priežiūrą visiems, kuriems jos reikia”.

Naujausiais duomenimis, spalio pabaigoje NHS gydymo laukė iš viso 1 181 990 londoniečių, įskaitant daugiau kaip 68 000 vaikų.

Barkingo, Haveringo ir Redbridžo universitetinių ligoninių NHS fondas (Barking, Havering and Redbridge University Hospitals NHS Trust) teigė, kad prieš naujausią veiksmų etapą pertvarkė 1 373 ambulatorinius vizitus ir 88 neskubius chirurginius tyrimus. Pacientai, atvykę į A&E be skubios pagalbos, buvo įspėti dėl „labai ilgo laukimo”.

Londono universitetinio koledžo ligoninių vykdomasis direktorius Deividas Probertas (David Probert) teigė, kad „didžioji dauguma” įprastinių vizitų jo vadovaujamame treste bus atšaukta.

Seras Džulianas Hartlis (Julian Hartley), „NHS Providers” vadovas, sakė, kad jaunesniųjų gydytojų streikas bus „neįtikėtinai sunkus” NHS.

Jis sakė „BBC pusryčiams”: „Pacientai patirs didelį poveikį. Dauguma suplanuotų operacijų ir susitikimų turės būti atidėti.

„Daug kas serga gripu, o tai gali paveikti ne tik pacientus, bet ir darbuotojus, todėl daugeliui organizacijų bus labai sunku užpildyti darbo grafikus.”

BMA siekia 35 proc. padidinti darbo užmokestį, kad ištaisytų nuo 2008 m. realiai sumažėjusias pajamas, tačiau ministrai šį reikalavimą pavadino „neįkandamu”.

Dr. Robertas Laurensonas ir Dr. Vivekas Trivedis, BMA jaunesniųjų gydytojų komiteto pirmininkai, sakė: „BMA jaunesniųjų gydytojų komiteto pirmininkas dr: „Šis streikas yra dar vienas nelaimingas NHS rekordas – ilgiausias vienkartinis streikas jos istorijoje, tačiau nėra reikalo siekti rekordų: mes galime atšaukti šį streiką dabar, jei iš vyriausybės gausime pasiūlymą, kurį galėsime pateikti nariams.”

J. Atkins sakė, kad streikai turės „rimtą poveikį” pacientams, ir paragino BMA atšaukti streikus ir grįžti prie derybų.

2023 m. vasarą vyriausybė Anglijoje jaunesniesiems gydytojams vidutiniškai padidino atlyginimą 8,8 %, tačiau medikai pareiškė, kad padidinimo nepakanka, ir padidino streikų skaičių.

Praėjusių metų pabaigoje vyriausybė ir jaunesnieji gydytojai pradėjo derybas, siekdami išeiti iš aklavietės, tačiau po penkias savaites trukusių derybų derybos nutrūko ir medikai paskelbė naujus streikus.