UkLietuvis

Naujienų Portalas

Londono gyventojai dėl didelio šalčio už šildymą papildomai sumokės 35 mln. svarų sterlingų

Londone sniegas

Londone, analizė parodė, kad per šios savaitės didelio šalčio Londono gyventojams teks papildomai sumokėti 35 mln. svarų sterlingų už šildymą.

Per ateinančias šešias dienas, kai temperatūra nukris iki nulio, bendros 3,5 milijono Londono namų sąskaitos už šildymą sieks 123,5 milijono svarų sterlingų. Tai 35 mln. svarų sterlingų daugiau nei suma, kuri būtų sumokėta, jei temperatūra būtų tipiška šiam metų laikui.

Nors Londone buvo daug šaltesnių savaičių, dėl didelių dujų kainų kiekvienas šildymo laipsnis yra ypač brangus. Nuo praėjusios žiemos energijos kainos viršutinė riba gerokai sumažėjo ir šiuo metu siekia 1 834 svarus sterlingų, tačiau 66 svarų sterlingų per mėnesį paramos už energiją schemos pabaiga reiškia, kad daugelis namų ūkių, ypač mažesnių, už šildymą mokės daugiau nei praėjusią žiemą.

Tačiau net ir atsižvelgus į paramos nutraukimą, šildymo išlaidos dėl šios savaitės šalčių neturėtų būti tokios didelės kaip 2022 m. gruodžio viduryje, kai temperatūra siekė -6 laipsnius.

Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad viršutinė riba vis dar gerokai viršija iki 2022 m. buvusį lygį, dabartinis šaltis sąskaitas už šildymą greičiausiai pabrangins labiau nei istoriniai orų reiškiniai, tokie kaip 2018 m. „žvėris iš rytų”.

Kainos kyla

„Which?” energetikos redaktorė Emily Seymour sakė: „Prasidėjus šalčiausiems metų mėnesiams, daugelis namų , suprantama, nerimauja, kad sausio mėnesį kainos kyla. Šaltis neišvengiamai turės įtakos žmonių sąskaitoms už šildymą ir dar labiau padidins pragyvenimo išlaidų krizės įtampą.

Londone išmokos už šaltą orą

„Jei nerimaujate dėl to, kad sunkiai galite susimokėti už sąskaitas, galite pasinaudoti pagalba. Pasitarkite su energijos tiekėju dėl mokėjimo plano, kurį galite sau leisti, ir patikrinkite, ar galite pasinaudoti kokiomis nors vyriausybinėmis programomis, pavyzdžiui, išmokomis už šaltą orą.”

Vyriausybė turėtų prisiimti dalį kaltės dėl didelių kainų

GMB profesinės sąjungos, atstovaujančios daugeliui energetikos sektoriaus darbuotojų, nacionalinis sekretorius Andy Prendergast teigė, kad vyriausybė turėtų prisiimti dalį kaltės dėl didelių kainų. Jis teigė: „Jis sakė, kad: „Šių kainų šuolių buvo galima išvengti vykdant politiką, kuria būtų iš anksto planuojami mūsų energijos poreikiai, tačiau vietoj to tauta žaidžia, kaip pasivyti, o kenčia dirbantieji”.