UkLietuvis

Naujienų Portalas

Japonijos oro uoste gaisras: Penki žmonės žuvo pakrančių apsaugos lėktuve po avarijos su keleiviniu lėktuvu Tokijo Hanedos oro uoste

Japan airlines


Penki pakrančių apsaugos lėktuvo įgulos nariai žuvo po to, kai antradienį Japonijos Tokijo Hanedos oro uoste jis susidūrė su keleiviniu lėktuvu, skraidinusiu šimtus žmonių.

Visi 367 keleiviniame „Japan Airlines” lėktuve buvę keleiviai ir 12 įgulos narių stebuklingai evakuoti.

Tačiau per avariją žuvo penki mažesniame pakrančių apsaugos lėktuve buvę įgulos nariai, patvirtino Japonijos transporto ministras Tetsuo Saito.


Lėktuvo, „Bombardier” gamybos jūrų patruliavimo lėktuvo „Dash-8”, kapitonas buvo sužeistas, tačiau jam pavyko išsigelbėti.

Pakrančių apsaugos lėktuvas buvo pakeliui į Niigatos oro uosto bazę Japonijos vakarinėje pakrantėje, kad pristatytų pagalbą tiems, kurie nukentėjo nuo Naujųjų metų dieną įvykusio galingo žemės drebėjimo, per kurį žuvo mažiausiai 48 žmonės.

Naujienų kanalo NHK transliuotame tiesioginiame vaizdo įraše matyti, kaip netrukus po to, kai „Japan Airlines” lėktuvas prieš pat 18 val. nusileido ant Tokijo kilimo ir tūpimo tako, jame įsiplieskė liepsnos.

Vėliau jį apėmė liepsnos, nepaisant gelbėtojų pastangų suvaldyti gaisrą.

Vienas „Japan Airlines” lėktuvo keleivis sakė naujienų agentūrai „Kyodo”: „Tą akimirką, kai nusileidome, pajutau sprogimą, tarsi būtume į kažką atsitrenkę ir pašokę į viršų.

„Už lango pamačiau kibirkštis, o salonas prisipildė dujų ir dūmų”.

Bendrovės „Japan Airlines” atstovas spaudai sakė, kad lėktuvas buvo 515-ojo reiso ir skrido iš Šin-Chitose oro uosto šiaurinėje Hokaido saloje.


Dramatiškoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip lėktuvui riedant per orlaivio kilimo ir tūpimo taką iš jo šono išsiveržė didelis ugnies pliūpsnis. Po to užsidegė aplink sparną esanti teritorija, o pro lėktuvo langus pasirodė liepsnos.

Vėliau vaizdo įraše matėsi, kaip ugniagesių komandos gesina gaisrą vandens srovėmis. Liepsnos apėmė didžiąją lėktuvo dalį.

Socialiniuose tinkluose pasidalytuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose buvo matyti, kaip keleiviai šaukia dūmų pilnoje salono viduje, bėga iš lėktuvo naudodamiesi avariniais nusileidimo kalneliais ir bėga per kilimo ir tūpimo taką tolyn nuo pragaro.

Tokijo Hanedos tarptautiniame oro uoste degantis „Japan Airlines” lėktuvas A350
Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kišida nurodė atitinkamoms agentūroms skubiai įvertinti žalą ir pateikti informaciją visuomenei, pranešė jo biuras.

Transporto ministras J. Saito sakė, kad avarijos priežastis neaiški, o Japonijos transporto saugos valdyba (JTSB), policija ir kitos tarnybos tęs tyrimą.

„Transporto ministerija stengsis kuo greičiau atnaujinti Hanedos oro uosto veiklą”, – sakė J. Saito. Haneda yra vienas judriausių Japonijos oro uostų, o per Naujųjų metų šventes keliauja daug žmonių.


Po incidento jis uždarė visus kilimo ir tūpimo takus, sakė oro uosto atstovas spaudai.

Kaoru Ishii, motina, kuri prie atvykimo vartų laukė savo 29 metų dukters ir jos dukters draugo, grįžtančių šiuo reisu, sakė, kad iš pradžių manė, jog skrydis atidėtas, kol jos dukra paskambino paaiškinti.

„Ji pasakė, kad lėktuvas užsidegė ir ji išlipo per kalnelį”, – sakė Ishii. „Man labai palengvėjo, kad jai viskas gerai”.