UkLietuvis

Naujienų Portalas

Putinas spaudžiamas pulti Didžiosios Britanijos kariuomenę

Didžiosios Britanijos kariuomenė

Kai kurie Rusijos atstovai skatina Rusiją nukreipti savo veiksmus prieš Didžiosios Britanijos kariuomenę už tai, kad ji padėjo Ukrainai praėjusią savaitę įvykdyti sėkmingą išpuolį Juodojoje jūroje.

Dešimtys Rusijos karių buvo paskelbti dingusiais be žinios arba sužeistais po to, kai gruodžio 26 d. Kryme Ukrainos sparnuotosios raketos pataikė į 370 pėdų „Ropucha” klasės didelį desantinį laivą „Novočerkassk”. Maskva pripažino, kad laivui, kuriame buvo iki 87 karių įgula, padaryta žala.

Pranešama, kad Ukrainos panaudotas raketas parūpino Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, kuri taip pat padėjo Kijevui palydovine žvalgyba ir taikinių nukreipimu. Tai paskatino kai kuriuos, tarp jų ir Rusijos politologą Jurijų Barančiką, paraginti Maskvą pulti britų karo laivą HMS Diamond.
„Tai yra Didžiosios Britanijos / Jungtinių Valstijų smūgis ir noras nutraukti teigiamą Marinkos užėmimo foną, taip pat pastarojo meto Rusijos ginkluotųjų pajėgų sėkmę fronte”, – rašė J. Barinčikas „Telegramoje”, apibūdindamas ataką kaip „treniruotę” galimam būsimam smūgiui Rusijos karinių jūrų pajėgų komponentams Šiaurės laivyne.

„Šis naujausias Putino laivyno sunaikinimas rodo, kad klysta tie, kurie mano, jog Ukrainos kare yra aklavietė”, – po atakos sakė Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Grantas Shappsas, praneša „Sky News”. „Jie nepastebėjo, kad per pastaruosius keturis mėnesius buvo sunaikinta 20 procentų Rusijos Juodosios jūros laivyno”.

Didžiosios Britanijos karališkojo laivyno atstovas spaudai atsisakė komentuoti „Newsweek”, kuris taip pat susisiekė su Rusijos gynybos ministerija.

Į atsargą išėjęs JAV jūrų pėstininkų korpuso pulkininkas Markas Cancianas elektroniniu paštu „Newsweek” sakė, kad Barančiko pastabos rodo įprastą Rusijos elgesį, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tiesiogiai negrasina, bet jo nurodymus vykdo surogatai.

„Akivaizdu, kad Ukrainos daromas spaudimas Krymui kenkia Rusijai”, – sakė M. Cancianas. „Logika čia netiesioginė: Jungtinė Karalystė tiekė Ukrainai raketas „Storm Shadow”, kuriomis Ukraina atakavo laivą Kryme. Rusija negali pulti Jungtinės Karalystės pajėgų Europoje nerizikuodama konfliktu su NATO. Tačiau ji gali pavesti savo surogatams pulti JK pajėgas kitur”.

A. Barinčikas trokšta atsako per su Iranu siejamus husius, kad nuskandintų britų laivą, kuris šiuo metu dalyvauja JAV vadovaujamoje 12 valstybių operacijoje „Klestėjimo sargybinis”.

Ši operacija pradėta reaguojant į husių vadovaujamų bepiločių orlaivių, raketų ir jūrinių atakų prieš komercinę laivybą Raudonojoje jūroje prie Jemeno krantų seriją. Nuo 2014 m. husių grupuotė kariauja su Vakarų pripažinta Jemeno vyriausybe, o nuo 2015 m. – su regionine vakarietiškų pažiūrų koalicija, kuriai vadovauja Saudo Arabija.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas Raudonąją jūrą pavadino „itin svarbiu” vandens keliu, kuris bus ginamas. Arabų šalys, pavyzdžiui, Egiptas, nesiryžo dalyvauti operacijoje, o tokios šalys kaip Nyderlandai ir Norvegija pasiūlė personalą, bet nepasiūlė laivų.

Dujų kainos padidėjo dėl didėjančios antivakarietiškos įtampos, kylančios dėl Gazoje vykstančio Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas” karo.

„Mes galime aprūpinti husius atitinkamomis prieštankinėmis raketomis, o Vakarai aprūpina Kijevą atitinkamais specialistais, kurie oficialiai netarnauja Rusijos ginkluotosiose pajėgose”, – sakė A. Barančikas. „Iš principo galime pakelti kartelę virš ribų privaloma išankstine informacine parama.

„Pirma, Rusijos pareigūno žinutė, kurioje Didžioji Britanija kaltinama dėl didelio desantinio laivo „Novočerkassk” nuskandinimo. Tada pakelkite į orą dvi MiG-31K [raketas], geriausia MiG-31I, arba dvi Tu-22M2/TU-22M2M – reikia pažiūrėti į lėktuvnešių skrydžio nuotolį – ir smogkite britų eskadriniam minininkui „Diamond” dviem „dagiais”.

„Padarykite tai patys. Ir oficialiai paskelbkite, kad Rusijos kantrybė dėl Vakarų išsišokimų baigėsi. Londonas bėgs skųstis į JAV”.

A. Cancianas sakė, kad dabartiniai grasinimai dėl karinių laivų Raudonojoje jūroje yra tik „simboliniai”, nes raketoms iš Rusijos į Jemeną nusiųsti reikia savaičių ar net mėnesių.

„Siuntą tikriausiai tektų gabenti per iraniečius, kurie turi logistikos vamzdyną husių judėjimui”, – sakė jis.

Gruodžio 18 d. Gruodžio 26 d. dešimtys Rusijos kariškių buvo paskelbti dingusiais be žinios arba sužeistais po to, kai 370 pėdų ilgio „Ropucha” klasės didelį desantinį laivą „Novočerkassk” pataikė ir, atrodo, sunaikino Ukrainos sparnuotosios raketos