UkLietuvis

Naujienų Portalas

Policijos pareigūnai, dėl kurių kratos vyras patyrė traumą, kalti dėl netinkamo elgesio

policijos pareigūnai automobilis

Policijos pareigūnas Martinas Binala atleistas iš darbo po to, kai nesąžiningai teigė pajutęs kanapių kvapą prieš ištraukdamas Karolį Grigorianą iš jo automobilio

Du metropoliteno policijos pareigūnai buvo pripažinti kaltais dėl netinkamo elgesio po to, kai dėl nesėkmingo sustabdymo ir kratos operacijos nekaltas vyras buvo nugabentas į ligoninę gydyti sužalojimų.

Užuodė kanapių kvapą?

Konsteblis Martinas Binala buvo pripažintas nesąžiningu, kai policijos ataskaitoje įrašė, kad iš Karo Grigoryano automobilio užuodė kanapių kvapą. Jis buvo pripažintas kaltu dėl šiurkštaus nusižengimo ir atleistas iš darbo. Jo kolega policininkas Stuartas Dunne’as buvo pripažintas kaltu dėl netinkamo elgesio ir įspėtas raštu.

Policijos pareigūnai nesilaikė tinkamos procedūros

Per policijos nusižengimų nagrinėjimą nustatyta, kad abu pareigūnai, kurie buvo apsirengę paprastais drabužiais ir neturėjo ant kūno nešiojamų kamerų, nesilaikė tinkamos sustabdymo ir kratos procedūros, kai sulaikė sandėlio darbuotoją Grigoryaną, kuris sėdėjo savo automobilyje, stovėjusiame maždaug už 40 metrų nuo jo namų.

Abu pareigūnai dirbo su smurto malšinimo padaliniu ir 2021 m. rugsėjo 12 d. patruliavo nežymėtu policijos automobiliu per pratybas, kurių tikslas buvo kovoti su narkotikų prekeiviais. Trečiojo pareigūno, seržanto Cathcarto, dėvimos kameros įraše matyti, kaip Grigoryanas, kuris nebuvo teistas, grubiai ištraukiamas iš automobilio. Girdėti, kaip jis rėkia ir kosčioja, kai naudojami pipiriniai purškalai, ir šaukia: „Padėkite man, padėkite man!”

Nėra susijusi jokia nusikalstama veikla

Nusižengimų komisija išgirdo, kad jei pareigūnai būtų teisingai atlikę Grigoryano valstybinio numerio patikrinimą, jie būtų nustatę, kad su šiuo automobiliu nėra susijusi jokia nusikalstama veikla. Ekspertų grupė padarė išvadą, kad Binalos teiginys, jog iš automobilio jautėsi kanapių kvapas, buvo neteisingas. Automobilio durys ir langai buvo uždaryti, o vėliau nebuvo rasta nieko, kas leistų manyti, kad Grigoryan vartojo kanapes.

Anglų kalbos nemokantis

Teisėjų kolegija išgirdo, kad Dunne’as ir Binala turėjo imtis geresnių priemonių, kad paaiškintų Grigoryanui, jog jie yra policijos pareigūnai. Lenkų ir armėnų kalbomis kalbantis, bet anglų kalbos nemokantis Grigoryanas nesuprato, kad yra suimamas, ir manė, kad apsirengę paprastais drabužiais pareigūnai bando jį apiplėšti.

Paklaustas, kodėl iš pradžių priešinosi suėmimui, Grigorianas atsakė: „Aš išsigandau. Maniau, kad jūs norite paimti mano automobilį”.

Pavėlavo iškviesti greitąją pagalbą

Pareigūnai buvo kritikuojami už tai, kad pavėlavo iškviesti greitąją pagalbą ir kad, nustačius, jog automobilyje narkotikų nėra, pernelyg ilgai paliko jį surakintą antrankiais.

Grigoryanas patyrė veido ir ausies būgnelio sužalojimus bei nugaros ir kaklo sumušimus. Jis tebėra taip traumuotas dėl šio incidento, kad nervinasi dėl bet kokio bendravimo su policija, sakė Nepriklausomo policijos elgesio biuro advokatas Alanas Dženkinsas.

Tikslas – apsaugoti visuomenę

„Nusižengimų bylų nagrinėjimo tikslas – apsaugoti visuomenę ir išlaikyti visuomenės pasitikėjimą policija”, – sakė A. Jenkinsas. „Kaip visuomenė vertintų šį incidentą, kai su nieko blogo nepadariusiu žmogumi policijos pareigūnai taip blogai elgiasi, kad jis galiausiai išvežamas į ligoninę?”

Policijos pareigūnai padarė „kalbos klaidą”

Amanda Bostock, atstovaujanti policininkui Binalui, sakė, kad jos klientas padarė „kalbos klaidą”, kai teikdamas pranešimą teigė, kad pajuto kanapių kvapą iš automobilio vidaus, ir turėjo parašyti, kad „manė, jog kvapas sklido iš automobilio”.

„Tai buvo sustabdymas ir krata, kuri baigėsi siaubingai blogai. Labai aišku, kad jis nėra nesąžiningas žmogus”, – sakė ji.

Ji sakė, kad policininkas Binala turėjo „nepriekaištingą reputaciją” ir buvo „labai vertinamas savo kolegų”. „Metropoliteno policijoje nėra daug jaunų juodaodžių pareigūnų, turinčių tokią įžvalgą, kokią turi seržantas Binala. Jis yra Metų policijos turtas”, – sakė ji.

Seržantas Cathcartas artimiausiomis savaitėmis turėtų dalyvauti atskirame pokalbyje dėl netinkamo elgesio. Per penkias dienas komisija paskelbs išsamias raštiškas savo sprendimų priežastis.