UkLietuvis

Naujienų Portalas

„Google” sutiko susitarti dėl JAV ieškinio, kuriame teigiama, kad „Google” pažeidė naudotojų privatumą, nes sekė juos net tada, kai jie naršė privačiu režimu.

google

Grupės ieškiniu iš populiariausios pasaulyje paieškos sistemos ir patronuojančiosios bendrovės „Alphabet” reikalaujama mažiausiai 5 mlrd. dolerių (3,9 mlrd. svarų sterlingų).

Didelės technologijų įmonės susidūrė su griežtesne savo veiklos kontrole JAV ir už jos ribų.

Teisininkai, atstovaujantys „Google” ir jos naudotojams, iš karto neatsakė į prašymus pakomentuoti.

JAV apygardos teisėja Yvonne Gonzalez Rogers ketvirtadienį Kalifornijoje sustabdė suplanuotą bylos nagrinėjimą, teisininkams pareiškus, kad jie pasiekė preliminarų susitarimą.

Šių metų pradžioje teisėja Rogers atmetė „Google” prašymą nutraukti bylą, sakydama, kad negali sutikti, jog naudotojai sutiko leisti „Google” rinkti informaciją apie jų naršymo veiklą.

Susitarimo sąlygos nebuvo atskleistos. Tačiau tikimasi, kad advokatai pateiks oficialų susitarimą teismui patvirtinti iki 2024 m. vasario mėn.

Grupės ieškinyje, kurį 2020 m. pateikė advokatų kontora „Boies Schiller Flexner”, teigiama, kad „technologijų milžinė” sekė naudotojų veiklą net tada, kai jie nustatė „Google Chrome” naršyklės inkognito režimą ir kitų naršyklių privatų režimą.

Ji teigė, kad tai pavertė „Google” „neatskaitingu informacijos lobynu” apie naudotojų pageidavimus ir „potencialiai nepatogius dalykus”.

Ji pridūrė, kad „technologijų milžinė” negalėjo „toliau užsiimti slaptu ir neleistinu duomenų rinkimu iš beveik kiekvieno amerikiečio, turinčio kompiuterį ar telefoną”.

„Google” teigė, kad buvo iš anksto informuota apie duomenis, kuriuos rinko, kai naudotojai žiūrėjo privačiuoju režimu, nors daugelis naudotojų manė kitaip.

Paieškos sistema teigė, kad paieškos istorijos rinkimas, net ir privačios peržiūros režimu, padeda svetainių savininkams „geriau įvertinti savo turinio, produktų, rinkodaros ir kt. efektyvumą”.

„Google Chrome” naršyklės inkognito režimu naudotojams suteikiama galimybė ieškoti internete, neišsaugant jų veiklos naršyklėje ar prietaise. Tačiau lankomos svetainės gali naudoti tokias priemones kaip „Google Analytics”, kad stebėtų naudojimą.

„Google” susiduria ir su kitais ieškiniais, kuriuose ginčijama jos paieškos ir skaitmeninės reklamos praktika.

Anksčiau šį mėnesį technologijų milžinė pranešė, kad sumokės 700 mln. JAV dolerių, kad patenkintų ieškinį, kurį pateikė grupė JAV valstijų, kaltinančių „technologijų milžinė” slopinant konkurenciją „Play Store” parduotuvėje „Android” įrenginiuose.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai ji pralaimėjo JAV teismo kovą „Fortnite” kūrėjai „Epic Games”. Vaizdo žaidimų bendrovė 2020 m. padavė „technologijų milžinę” į teismą už tai, kad ši neteisėtai suteikė jos programėlių parduotuvei dominuojančią padėtį konkurentų atžvilgiu.