UkLietuvis

Naujienų Portalas

Donaldas Trumpas siunčia ankstyvą naujametinę žinutę Joe Bidenui

Donaldas Trumpas keep America great

Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas ankstyvoje naujametinėje žinutėje užsipuolė dabartinį Baltųjų rūmų vadovą Joe Bideną.

Gruodžio 30 d. pranešime, kuriuo pasidalijo savo socialinės žiniasklaidos platformoje „Truth Social”, D. Trumpas pakartojo savo neįrodytą teiginį, kad 2020 m. prezidento rinkimus kažkokiu būdu pavogė demokratai.

Aiškus respublikonų kandidato į prezidentus favoritas taip pat išvadino J. Bideną „sukčiumi” – tokią pravardę jis davė savo buvusiai varžovei demokratų kandidatei Hillary Clinton per 2016 m. prezidento rinkimus.

Trumpo komentarai

D. Trumpo komentarai pasirodė tuo metu, kai jo šansai įveikti J. Bideną hipotetinėje atsakomojoje dvikovoje nuo praėjusių metų pagerėjo, nes infliacija ir tebesitęsiančios sienos problemos ir toliau neigiamai veikia prezidento reitingus.
„Sparčiai artėjant Naujiesiems metams norėčiau palinkėti ankstyvo naujametinio sveikinimo sukčiui Joe Bidenui ir jo grupei radikalių kairiųjų nevykėlių ir banditų dėl jų nesibaigiančių bandymų sunaikinti mūsų tautą pasitelkiant teisėtvarką, invaziją ir rinkimų klastojimą”, – sakoma D. Trumpo pranešime.

„Dabar jie stengiasi užregistruoti kuo daugiau iš tų milijonų žmonių, kuriuos nelegaliai įsileidžia į šalį, kad jie būtų pasirengę balsuoti 2024 m. prezidento rinkimuose.”

Nuo to laiko, kai buvo pasidalinta šiuo įrašu, jis sulaukė maždaug 6540 retušavimų (panašių į retušavimus) ir 19 700 „patinka” paspaudimų.

Newsweek el. paštu kreipėsi į Baltuosius rūmus ir D. Trumpo žiniasklaidos komandą dėl komentarų.

2023 m. J. Bidenas baigė su 39 proc. pritarimo reitingu, kuris šiek tiek pakilo nuo 37 proc. spalio ir lapkričio mėnesiais, tačiau, remiantis „Gallup” duomenimis, jis išlieka blogiausias iš visų šiuolaikinių prezidentų. D. Trumpas 2019 m. turėjo 45 proc. pritarimo reitingą.

Buvęs prezidentas šiais metais taip pat sulaukė tam tikrų pergalių, įskaitant jo sugrąžinimą į X, buvusį Twitter, po to, kai savininkas Elonas Muskas panaikino ankstesnį sprendimą uždrausti jam lankytis šioje svetainėje po 2021 m. sausio 6 d. riaušių prie Kapitolijaus pastato.

Kaltinimai Donaldui Trumpui

Tačiau D. Trumpas taip pat išgyveno audringus metus – jam iškelta keletas bylų ir pareikšti kaltinimai baudžiamosiose bylose.

Kovo mėn. jam buvo pateikti 34 kaltinimai dėl nusikalstamos veikos, susijusios su įtariamu pinigų už tylą mokėjimu suaugusiųjų filmų žvaigždei Stormy Daniels prieš 2016 m. rinkimus.

Buvusiam prezidentui taip pat pateikti dar trys kaltinamieji aktai – du federaliniai ir vienas iš Fultono apygardos Džordžijos valstijoje. Birželį D. Trumpui buvo pateikti kaltinimai dėl įtariamo netinkamo įslaptintų dokumentų tvarkymo, o rugpjūtį – dar vieni kaltinimai dėl bandymo sužlugdyti 2020 m. rinkimus. Jis neigė bet kokius nusižengimus ir dėl visų kaltinimų savo kaltės nepripažino.

Nepaisant D. Trumpo teisinių problemų, jis ir toliau dominuoja varžybose dėl respublikonų kandidato nominacijos ir toliau gerokai lenkia savo artimiausius varžovus.