UkLietuvis

Naujienų Portalas

„Treforest Industrial Estate”: sprogimas palieka vieną nerastą

Sprogimas

sprogimas

Ugniagesiai vis dar kovoja su didžiuliu gaisru pramoniniame kvartale pietų Velse, o vienas žmogus tebėra nerastas.

Policija sakė, kad pranešimų apie rimtus sužalojimus nebuvo, bet rajono parlamentaras sakė, kad buvo „vaikščiojančių sužeistųjų”.

Stephenas Daviesas, kuris sprogimo Pontypridde metu buvo netoliese esančioje sporto salėje, sakė, kad „tai buvo skerdynės”.

Po to socialiniuose tinkluose pasirodžiusiuose vaizduose buvo matyti liepsnose ir dūmuose tvyrantis pastatas „Treforest Industrial Estate”.

Pietų Velso priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba sakė, kad vis dar kovoja su gaisru įvairiose vietose.

Mažiausiai vienas pastatas buvo sugriautas, o „didelis incidentas” buvo paskelbtas kelioms valandoms po „didžiulio sprogimo” 19:00 GMT.

Priešgaisrinė tarnyba sakė, kad dviejų aukštų pastatui „gresia griūtis”, o įvykio vietoje buvo septyni siurbliai ir incidento valdymo padalinys.

Keliai rajone tebėra uždaryti, vyksta tyrimas dėl priežasties.

Stephen Davies
Vaizdo antraštė,B. Daviesas sakė, kad priešais jį tiesiog sprogo sienos, lubos įgriuvo, o visos šiukšlės tiesiog sugulė į sporto salę ir į kavinės zoną

B. Daviesas pasakojo: „Mes ėjome į savo įprastą sporto salę, o tada apie ketvirtį septynių atsisėdome ir kavinės zonoje išgėrėme kavos, kitas dalykas, žinojome, kad įvyko didžiulis sprogimas.”

Jis sakė, kad su draugu matė, kaip sprogo laiptinė prie įėjimo į kavinę.

„Visos sienos aptvertos, tai buvo skerdynės… buvo labai baisu”.

„Personalas puikiai visus išvedė, šaukė ir užtikrino, kad visi išbėgtų pro galinį įėjimą.

„Tai šiek tiek siurrealistiška, nes esi tarsi kažkuo, iš tikrųjų nesuvoki, koks tai buvo gyvenimas ir mirtis.

„Jūs nemanote, kad tai kada nors nutiks jums.”

Scene of fire in Treforest
Vaizdo antraštė,Iš gaisro vietos matėsi kylantys dūmų pliūpsniai

Velso greitosios pagalbos tarnyba sakė, kad trečiadienio vakarą „gydė tris pacientus įvykio vietoje prieš juos išleidžiant”.

Pietų Velso policija sakė, kad pranešimų apie sunkius sužalojimus nebuvo, bet „vienas žmogus tebėra neapskaitytas”.

Pajėgos trečiadienį sakė: „Netoliese gyvenantiems gyventojams patariama uždaryti visas duris ir langus, kol tęsiasi šis incidentas.

” Rajono įmonių prašoma įgyvendinti savo veiklos tęstinumo planus, kad būtų galima susidoroti su vykstančiais kelių uždarymais.”

Gaisras kilo 60 000 kvadratinių pėdų (5 574 kv. m) sandėlyje, vadinamame „Rizla House”, kuriame yra 13 komercinių vienetų, įskaitant sporto salę, rankšluosčių gamintoją, maisto laboratoriją ir telekomunikacijų paslaugų įmonę.

Pastate įsikūrusi naminių gyvūnėlių parduotuvė „PetWise” savo „Facebook” puslapyje teigė, kad darbuotojai buvo palydėti į pastatą patikrinti gyvūnų ir jie visi buvo saugūs ir sveiki.

Dabar gyvūnai buvo šeriami ir girdomi.

„Cwm Taf Morgannwg” sveikatos valdyba kelioms valandoms buvo labai budri visiems savo skubios pagalbos skyriams, vėlai trečiadienį atsistojusi.

Ji taip pat paprašė žmonių „ir toliau tinkamai naudotis skubios pagalbos paslaugomis, siekiant užtikrinti, kad tie, kuriems labiausiai reikia mūsų priežiūros, galėtų ją gauti laiku”.

Presentational grey line
Police cordon in place as emergency services deal with fire at industrial estate
Vaizdo antraštė,Avarinės tarnybos vis dar yra „Treforest Industrial Estate”, nes jos ir toliau kovoja su gaisru

Įvykio vietoje – reporteris Alunas Thomasas

Avarinės tarnybos šįryt vis dar čia, Treforesto pramoniniame kvartale.

Aušros danguje mirksi mėlynos šviesos, nes ir toliau stengiamasi surasti vieną neapskaitytą žmogų, kol priešgaisrinė tarnyba vis dar susiduria su sprogimu.

Kordonas vis dar veikia, o eismui neleidžiama naudotis judriu A473, kuris jungia Tontego rajoną su A470 tarp Pontypridd ir Kardifo.

Presentational grey line

Kirpėjas Andrew Coxas socialiniame tinkle „Facebook” paskelbė, kad bando išsiaiškinti, kokie bus tolesni žingsniai dėl susitikimų.

Jo parduotuvė „Andrew Cox Barbering” buvo pastate po sporto sale, kur įvyko sprogimas.

„Niekas nėra įleidžiamas šalia, todėl aš visiškai nesuprantu, kas vis dar stovi, jei ką. Įnirtingai bandau išsiaiškinti, kokie bus tolesni žingsniai dėl visų susitikimų”, – sakė jis.

Alexas Daviesas-Jonesas, „Pontypridd” parlamento narys, ketvirtadienio rytą kalbėjo „Radio Wales Breakfast” ir sakė, kad tai buvo „labai didelis gaisras”, vėliau įvykęs sprogimas vienoje iš įmonių.

Ji pridūrė: „Mes turėjome keletą žmonių, kurie vaikščiojo sužeisti dėl kai kurių nuolaužų iš vietos, nuo sprogimo ir gaisro, bet, laimei, šiuo metu atrodo, kad mes neturėjome didelių aukų ir mes tik tikimės ir meldžiamės už tą vieną atskaitingą asmenį, kad jie tampa atskaitingi, ir tai yra tai, ko mes visi tikimės šiandien”.

Krishnaraj Nadarajah said he heard a "massive explosion"
Vaizdo antraštė,Krišnaraj Nadarajah sakė girdėjęs „didžiulį sprogimą”

Viena netoliese esančios įmonės savininkė sakė, kad jos tatuiruočių parduotuvė „tiesiog sprogo”.

„Sixteen Circles” tatuiruočių meistrė Lucy Artiss sakė, kad ji „prarado viską”, tačiau visi jos kolegos išėjo iš pastato neišsimiegoję.

„Tiesą sakant, jaučiuosi nutirpęs. Panašu, kad man reikės susirasti naują parduotuvę.”

Netoliese esantis telekomunikacijų paslaugų teikėjas „Integer Telecom” „Facebook” įraše sakė, kad jo pastatas buvo sugriautas per sprogimą, ir pridūrė: „Visi mūsų darbuotojai yra saugūs ir nepažeisti, o verslas bus atnaujintas kaip įprasta.

Ambulances lining up on road by the scene of fire
Vaizdo antraštė,Gaisro vietoje pramoniniame kvartale buvo matyti išsirikiavę keli greitosios pagalbos automobiliai

Netoliese esančio „Esso” garažo vadovas Krišnaraj Nadarajah sakė, kad susisiekė su priešgaisrine tarnyba ir stotyje išjungė siurblius.

40-metis apibūdino girdėjęs „didžiulį sprogimą”.

Jis sakė: „Atrodė, kad tai buvo žemės drebėjimas ar kažkas. Išėjome į lauką ir pradėjo kurtis gaisras, tai buvo didžiulis gaisras ir dūmai.”

„Triukšmas buvo labai garsus, tai buvo didelis sprogimas. Kai kurie daiktai nukrito parduotuvėje, nuo lentynų.”

J. Nadarajah tai pavadino „labai baisiu”.

Phillas Jonesas iš „Llantrisant” sakė, kad važiavo A473 su savo aštuonmečiu sūnumi apie 19:15, kai pamatė „tikrai garsų sprogimą ir šviesos blyksnį”.

„Danguje buvo didelis ugnies kamuolys. Aš šiek tiek pasukau automobilį ir mano sūnus tapo gana animuotas. Taip, kaip jis pakilo, buvo beveik taip, lyg kažkas būtų sprogęs.”