UkLietuvis

Naujienų Portalas

Ukrainos karas: V. Putinas sako Rusijai, kad jo karo tikslai nesikeičia

Putine sveiki atvyke i

Putine sveiki atvyke i

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rusams yra sakęs, kad taika su Ukraina įvyks tik tada, „kai pasieksime savo tikslus”.

Jis rengia savo pirmąją didelę naujienų konferenciją nuo tada, kai 2022 m. vasarį pradėjo savo pirmąją plataus masto invaziją į Ukrainą.

V. Putinas savo kasmetinį „tiesioginės linijos” bendravimą telefonu su rusais derino su žurnalistų auditorija.

Kasmetinis renginys pernai neįvyko.

Didžioji dalis pirmosios šio maratono renginio dalies yra skirta tam, ką V. Putinas vadina „specialiąja karine operacija Ukrainoje”.

Jo pradinės mintys yra susijusios su Rusijos suvereniteto svarba. „Mūsų šalies egzistavimas be suvereniteto yra neįmanomas. Jos tiesiog nebus”, – sakė jis valstybės kontroliuojamai „Channel One” laidų vedėjai Jekaterinai Berezovskajai.

V. Putinas sako, kad Rusijos ekonomika yra stipri karo metu, o pokalbio tema greitai persikelia į Ukrainą.

„617 000 rusų, kovojančių Ukrainoje”

V. Putinas sako, kad „bus taika [Ukrainoje], kai pasieksime savo tikslus”. Tie „tikslai nesikeičia”, sako jis, išvardindamas „denazifikaciją, demilitarizaciją ir jos neutralų statusą”. Tai temos, kurias jis akcentavo nuo karo pradžios.

Vienu metu jis atskleidžia, kad Rusija šiuo metu iš viso turi 617.000 karių, kovojančių Ukrainoje. Jis taip pat teigia, kad be 300.000 žmonių, pernai pašauktų į tarnybą, dar 486.000 savanoriškai užsiregistravo kaip sutartiniai kariai.

„Mūsų vyrų, pasirengusių ginti tėvynės interesus su ginklais rankose, srautas nemažėja”, – sakė jis. „Iš viso iki šių metų pabaigos bus kiek mažiau nei pusė milijono vyrų. Kodėl mums reikia mobilizacijos?”

Jis nepateikia karinių nuostolių skaičiaus, tačiau atskleidžia, kad jo „artimo” rato žmonių vaikai kovojo už vadinamąsias privačias karines kompanijas, o nemažai „artimų man” žmonių žuvo.

Įslaptintoje JAV žvalgybos ataskaitoje šią savaitę apskaičiuota, kad nuo karo pradžios žuvo arba buvo sužeista 315.000 Rusijos karių – tai, pasak jos, buvo beveik 90 proc. Rusijos kariškių invazijos pradžioje.

The marathon event, cancelled last year, combines carefully vetted questions from ordinary Russians as well as journalists in the studio
Vaizdo antraštė,Pernai atšauktas maratono renginys apjungia kruopščiai patikrintus eilinių rusų ir žurnalistų klausimus studijoje

Rusijos dienraščio „Izvestija”, įsikūrusio okupuotame Luhanske Rytų Ukrainoje, karo reporteris tuomet klausia V. Putino apie ukrainos pastarojo meto įsitvirtinimą Rusijos okupuotame rytiniame Dnipro upės krante.

Apibūdindamas Ukrainos karinę sėkmę „mažoje teritorijoje” kaip paskutinį Ukrainos bandymą prasiveržti į Krymą, prezidentas V. Putinas aiškina, kad Rusijos pajėgos nusprendė pasitraukti kelis metrus į miškingas vietoves, „kad išgelbėtų mūsų vaikinus”. Jis taip pat teigia, kad pagrindinis Kijevo motyvas yra parodyti Vakarams, kad jiems reikia daugiau karinio finansavimo.

„Nežinau, kodėl jie tai daro, jie stumia savo žmones žudytis, tai ukrainos pajėgų kelionė į vieną pusę. To priežastys yra politinės, nes Ukrainos lyderiai maldauja užsienio šalių pagalbos.”

V. Putinas toliau tvirtina, kad Rusijos pajėgos turi pranašumą prieš fronto liniją Ukrainoje.

„Praktiškai per visą kontaktų liniją mūsų ginkluotosios pajėgos gerina savo padėtį, švelniai tariant”, – sakė jis per savo maratono naujienų konferenciją.

Pastaraisiais mėnesiais fronto linijoje buvo labai mažai judėjimo, tačiau Rusija taikosi į du rytinius Donecko srities miestus – Mariinką ir Avdiivką.

Rusija gali „judėti į priekį” nepaisydama sankcijų

V. Putinas taip pat aptaria Rusijos santykius su Jungtinėmis Valstijomis ir ES.

Jis apibūdina JAV kaip svarbią šalį, bet kaltina ją imperializmu. Jis ragina JAV „gerbti kitus žmones ir šalis” ir sako, kad Rusija yra pasirengusi atkurti santykius, kai tai įvyks.

Kol Rusijos lyderis kalba, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas aljanso būstinėje Briuselyje rengia spaudos konferenciją, kurioje perspėja: „Jei Putinas laimės Ukrainoje, yra reali rizika, kad jo agresija tuo nesibaigs.”

V. Putinas tvirtina, kad Rusija gali „judėti į priekį”, nepaisant Vakarų ekonominių sankcijų ir politinės izoliacijos, kylančios dėl jos invazijos į Ukrainą.

Pranešama, kad rusų V. Putinui pateiktų klausimų skaičius viršijo du milijonus.

V. Putino pokalbiai telefonu gali trukti iki keturių valandų, o šis įvykis sutampa su virtine Rusijos ir tarptautinių žurnalistų klausimų.