UkLietuvis

Naujienų Portalas

Bulvių fondantai

bulves

Bulvės. Padarykite savo keptą vakarienę itin elegantišką su šiais pommes de terre fondantes – bulvėmis, supjaustytomis mažais cilindriukais ir lėtai virtomis svieste bei sultinyje.

Jums Reikes


4 didelės bulvės
200 g lydyto sviesto
200ml vištienos sultinio
3 neluptos česnako skiltelės
3 šakelės šviežių čiobrelių
druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų


Metodas

Aštriu peiliu nupjaukite bulvių viršų ir uodegą, tada, jei reikia, jas apipjaustykite, kad visos būtų panašaus aukščio ir storio, pašalindami odelę. Bulvės turėtų būti apvalios, cilindro formos.

Į nedidelį puodą, į kurį tilptų bulvės (norite, kad jos būtų kompaktiškos), įpilkite šlakelį lydyto sviesto.

Įkaitinkite jį iki vidutinio stiprumo ir sudėkite bulves apačia į apačią. Aplink tvarkingai suformuotas bulves išskobkite visas išpjovas – tai virėjo skanėstai! Norite, kad keptuvė būtų prigludusi, kad bulvės nejudėtų.

Kepkite 5-10 minučių, kad bulvės įgautų spalvą.

Juos apverskite ir sudėkite likusį lydytą sviestą, kad bulvės apsemtų maždaug iki pusės.

Supilkite vištienos sultinį, įsitikinkite, kad bulvės yra apsemtos, tada sudėkite česnako skilteles ir čiobrelius. Gerai pagardinkite druska ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais.

Palikite virti ant vidutinės ir mažos ugnies apie 50-60 minučių – tai ilgas procesas, bet verta! Norite, kad visas sultinys ir dalis sviesto išgaruotų, o bulvės būtų labai minkštos, purios ir karamelizuotame svieste.

Išjunkite ugnį, bet palikite bulves keptuvėje. Maždaug po 10-15 min. jos jau bus pasiruošusios atsiplėšti nuo keptuvės dugno. Pasimėgaukite atpjovomis kaip šefo skanėstu, o tvarkingas bulves patiekite iš karto.