UkLietuvis

Naujienų Portalas

Troškinio Receptai

bulves jautiena

Troškinio receptai
Kai žiemos vėjai pasibeldžia į jūsų duris, užsikimškite liukus ir pasigaminkite paguodžiantį karštą puodą. Nesvarbu, ar pasirinksite klasikinį Lankašyro karštąjį puodą, ar Jameso Martino sotų jautienos ir raudonojo vyno karštąjį puodą, ar Nigelo Slaterio vegetariškąjį variantą, jausite šilumą iki pat kojų pirštų galiukų.

Jautienos karštas puodas

Jums Prireiks


1kg troškinto kepsnio, apipjaustyto, supjaustyto 5cm gabalėliais
druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų
1 valgomasis šaukštas augalinio aliejaus
75 g sviesto
150g mažųjų svogūnų arba marinavimo svogūnų, nuluptų
4 morkos, nuluptos, supjaustytos gabalėliais
1 valgomasis šaukštas paprastų miltų
200 ml raudonojo vyno
400 ml šviežio jautienos sultinio
2 šviežių čiobrelių šakelės
1 kg bulvių, supjaustytų 5 mm col. griežinėliais

Metodas


Įkaitinkite orkaitę iki 170C

Jautieną pagardinkite druska ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais. Įkaitinkite didelį kepimo indą, kol labai įkais, tada įpilkite aliejaus ir idekite nedidelį gabalėlį sviesto. Kepkite jautieną, kol ji paruduos iš visų pusių, tada išimkite iš keptuvės ir atidėkite į šalį.

Į keptuvę suberkite svogūnus ir dar vieną sviesto gabalėlį ir kepkite 2-3 minutes arba kol lengvai paruduos. Sudėkite morkas ir kepkite dar minutę.

Įmaišykite miltus ir virkite 2 minutes. Tada palaipsniui supilkite raudonąjį vyną ir maišykite, kol pasidarys vientisa masė. Į keptuvę su sultiniu sudėkite apkeptą jautieną, pagardinkite druska ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais ir užvirinkite. Įmaišykite šviežių čiobrelių, tada ant viršaus išdėliokite bulves. Paviršių aptepkite likusiu sviestu.

Uždenkite dangčiu ir kepkite orkaitėje vieną valandą arba kol bulvės taps traškios ir auksinės spalvos.

Nuimkite dangtį ir 30 minučių kaitinkite iki 200C. Patiekite karštąjį patiekalą su svieste virtais žalumynais ir likusiu raudonuoju vynu.