UkLietuvis

Naujienų Portalas

Hipotekos kreditoriai mažina palūkanų normas

palūkanų norma, nekilnojamas turtas anglijoje

„2024 m. bus mažinimo metai”, – sake vienas ekonomistas.

Pagrindiniai skolintojai šiandien stengėsi sumažinti hipotekos palūkanų normas, nes JAV Federalinei rezervų sistemai numačius bent tris paskolų mažinimo atvejus kitais metais, smarkiai sumažėjo aukso obligacijų pelnas.

HSBC, „Virgin Money” ir TSB buvo tarp didžiųjų bendrovių, kurios prieš Kalėdas sumažino fiksuotų palūkanų būsto paskolų kainas, taip skatindamos nekilnojamojo turto pirkėjus.

Tikimasi, kad artimiausiomis dienomis skolintojai sumažins ir daugiau palūkanų, nes rinkose sparčiai keičiasi nuotaikos: nuo baimės dėl užsitęsusio aukštų palūkanų normų laikotarpio pereinama prie entuziazmo, tikintis, kad kitais metais skolinimosi išlaidos smarkiai sumažės.

Tikimasi, kad Anglijos centrinis bankas šiandien trečiame iš eiles Pinigų politikos komiteto posėdyje paliks bazine palūkanų norma nepakitusia – 5,25 %. Tačiau miesto rinkose dabar 50 % tikimybe, kad Bankas pirma karta sumažins palūkanų norma jau kovo men., o iki 2024 m. pabaigos tikimasi, kad palūkanų norma bus sumažinta penkiais ketvirčiais , t. y. iki 4 %.

Tuo tarpu dvejų metu trukmes aukso obligacijų pelnas šiandien sumažėjo 19 baziniu punktu – iki 4,16 %, o penkerių metų trukmės obligacijų pelnas sudare 3,68, taip pat sumažėjęs 19 baziniu punktu. Vasara dvejų metu palūkanų norma pasiekė 5,5 %, o penkerių metu beveik perkopė 5 % riba, nes rinkos tikėjosi, kad palūkanų normos „ilgiau išliks didesnes”, kad butu įveikta infliacija.

Dramatiškas nuotaiku pokytis įvyko po to, kai praėjusi vakarą FED pirmininkas Džeromas Pauelas (Jerome Powell) uždegė žalią šviesą po finansų rinkomis , sakydamas, kad diskusija del skolinimosi išlaidu mažinimo artėja .

Dėl to Dow indeksas pakilo 1,4 % ir pasiekė naują rekordą – 37 090,24, o dvejų metų iždo pajamingumas sumažėjo 30 bazinių punktų.

FED trečiame posėdyje iš eilės paliko nepakeistą 5,25-5,5 % palūkanų normą, tačiau pranešė, kad kitais metais palūkanų normą sumažins 75 baziniais punktais.

Miesto investicinio banko Investec ekonomistė Ellie Henderson sakė: „Jei nebus netikėto sukrėtimo, vakarykštė diena tik patvirtino lūkesčius, kad 2024 m. bus mažinimo metai”.

Brokerių bendrovės „AJ Bell” investicijų direktorius Russas Mouldas sakė: „Nors rinka jau buvo numačiusi, kad palūkanų normos bus mažinamos nuo 2024 m., investuotojai palankiai sutiko Powello komentarus. Ir tai aiškiai matėsi kad tai buvo muzika jų ausims.

„Rinka ilgai laukė šio pinigų politikos posūkio ir jis pagaliau atėjo… Dabar dėmesys krypsta į tai, kada galėtume sulaukti palūkanų normų mažinimo, ir atrodo, kad gegužės mėn. gali būti tas stebuklingas momentas.”

Šiandien įsigaliojo naujausias HSBC ir Virgin Money hipotekos paskolų palūkanų normų mažinimo etapas.

Investicinės platformos „Hargreaves Lansdown” pinigų ir rinkų skyriaus vadovė Susannah Streeter sakė: HSBC ir „Virgin money” paskelbė apie hipotekos sandorių sumažinimą.

„Tai vis dar nedideli žingsniai žemyn, atsižvelgiant į tai, kaip smarkiai pakilo palūkanų normos, o dideli šuoliai žemyn vis dar mažai tikėtini, kol dauguma politikos formuotojų nubalsuos už mažinimą.

Nekilnojamojo turto agentai jau pradeda labiau džiaugtis.”