UkLietuvis

Naujienų Portalas

Naujametinis kelionių chaosas – „Eurostar” atšaukė visus traukinius po to, kai užtvindė tunelį Kente

Eurostar tunel

Šeštadienį „Eurostar” keleiviai susidūrė su kelionės sunkumais, nes dėl ekstremalių oro sąlygų buvo atšaukta daug skrydžių visame tinkle.

Dėl potvynio tunelyje po Temze buvo nutrauktos visos greitojo susisiekimo paslaugos tarp Ebbsfleet International ir London St Pancras International.

„Eurostar” atšaukė visus 41 reisą iš Londono St Pancras International ir į jį, nes sostinę toliau siaubia smarkus lietus ir stiprus vėjas.

Southeastern Railway” taip pat nevykdo reisų tarp Ebbsfleeto ir Londono St Pancras International.

Netoli Ebbsfleeto tarptautinės stoties užtvindytas geležinkelio tunelis
Southeastern Rail
Iš Londono į Paryžių, Briuselį ir Amsterdamą kursuojanti „Eurostar” atsiprašė klientų už tai, kad tai turėjo įtakos jų kelionių planams.

„Southeastern Railway”, paskelbusi pranešimą X, teigė: „Tikimasi, kad šiandien tarp Sent Pankraso ir Ašfordo tarptautinio geležinkelio nevažiuos jokie greitieji traukiniai.

„Dirbame, kad pašalintume tuneliuose kilusį potvynį”.

Dėl kelionės sutrikimų tūkstančiams žmonių kilo abejonių dėl Naujųjų metų planų.

Du iš Niujorko atvykę jaunavedžiai sakė, kad jų planai praleisti Naujųjų metų išvakarėse Paryžiaus Disneilende „sugriuvo” dėl „Eurostar” kelionės chaoso.

29 metų Nicole Carrera ir jos 31 metų vyras Christopheris šeštadienio rytą turėjo vykti traukiniu iš Londono St Pancras International į Paryžių, kol jis buvo atšauktas.

Jiems teko iš naujo užsisakyti 14.30 val. išvykstantį traukinį sekmadienį, todėl jų planai praleisti Naujųjų metų naktį pramogų parke žlugo, o už šeštadienio vakarui Paryžiuje užsakytą negrąžinamą viešbutį jie liko be pinigų.

Kosmetikos įmonėje „L’Oréal” dirbanti M. Carrera naujienų agentūrai PA sakė: „Šią kelionę planavome dar prieš susižadėdami, nes visada norėjome nuvykti į Londoną ir Paryžių.

„Mes ketinome vykti į Paryžių, pavyzdžiui, atostogų metu, nes, žinote, miestai gražūs per šventes, o mes niekada nebuvome ten buvę, jis buvo mūsų kelionių sąraše ir mes tiesiog norėjome jį aplankyti.

Kelionė į Disney Paris

„Taigi Londone buvome nuo trečiadienio ir norėjome išvykti šiandien, nes iš tikrųjų rytoj turėjome vykti į „Disney Paris” Naujųjų metų išvakarėse.

„Taigi akivaizdu, kad šie mūsų planai sugriuvo, nes dabar rytoj į Paryžių pateksime tik apie 18 val. Taigi rytoj, kai atvyksime, tiesiog pasivaikščiosime po miestą (Paryžių) ir pagaliau pateksime į savo viešbutį. Tai tiesiog vienas iš tų dalykų.”

Ji pridūrė: „Visą laiką važiuojame į „Disney” JAV, Floridoje, todėl pagalvojome, kad galėtume nuvažiuoti ir ten, nes ten yra daugybė dalykų, kuriuos galima nuveikti.”

Beveik visi pagrindiniai Didžiosios Britanijos traukinių operatoriai prognozuoja, kad bus labai sutrikdytas susisiekimas, todėl šimtai tūkstančių žmonių abejoja dėl Naujųjų metų išvakarių planų.

Meteorologijos tarnyba

Meteorologijos tarnyba įspėjo, kad šiandien pietų Anglijoje ir Velse gali kilti 75 km/h vėjas, kuris gali sukelti dar daugiau trikdžių.

Stiprus ir gūsingas vėjas šeštadienį taip pat palies Londoną, pietryčių, rytų ir pietvakarių Angliją, taip pat kai kurias Velso dalis, kur dėl vėjo šeštadienį 3 val. ryto bus paskelbtas geltonas įspėjimas, kuris galios iki pat Naujųjų metų išvakarių sekmadienį.

Įspėjime teigiama, kad „daug kur gali būti 45-50 mylių per valandą vėjo gūsiai”, tačiau stipriausias vėjas „tikėtinas prie pakrančių vakaruose ir pietuose, vietomis 65-75 mylių per valandą”.

Eurostar

„Eurostar” atstovas spaudai sakė: „Network Rail” informavo „Eurostar”, kad potvynis tuneliuose tarp St Pancras international ir Ebbsfleet nepagerėjo ir traukinių paslaugos negali būti teikiamos. Todėl „Eurostar” teko priimti nemalonų sprendimą atšaukti visus reisus likusią dienos dalį. Iš viso bus atšauktas 41 traukinys.

„Eurostar” labai apgailestauja dėl nenumatytų problemų, kurios šiandien paveikė klientus, tačiau saugumas išlieka mūsų svarbiausiu prioritetu. Suprantame, kad tai gyvybiškai svarbus metas norint grįžti namo baigiantis šventiniam sezonui ir prieš Naujuosius metus, todėl remiame klientus stotyse.

Kompensacija

„Nukentėję klientai raginami apsilankyti interneto svetainėje ir sužinoti, kokią kompensaciją jie gali gauti.

„Network Rail” toliau informuoja „Eurostar” apie tai, kaip toliau vystosi situacija iki rytojaus. Mes tiesiogiai susisieksime su klientais, kurie turi keliauti, kad jie gautų naujausią informaciją.”

Meteorologijos tarnybos duomenimis, šeštadienį Jungtinėje Karalystėje vyraus vėjuotas oras, o meteorologas Alex Burkill teigė, kad šiaurinėse Škotijos vietovėse gali iškristi „nemažai sniego”, kurio aukščiausiose vietose gali būti nuo 10 iki 20 cm.

Šeštadienį iki 10 val. ryto Škotijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose galioja geltonas orų perspėjimas dėl ledo.

Meteorologijos tarnyba ispėja

Panašus įspėjimas dėl lietaus ir sniego šeštadienį paskelbtas didelėje Škotijos dalyje.

Įspėjimas galioja nuo šeštadienio 8 val. ryto iki vidurnakčio, o žemesnėse vietose prognozuojama iki 25 mm lietaus.

Dėl šlapdribos ir sniego, pereinančio į lietų, gali kilti potvynių ir sutrikti kelionė.

Meteorologijos tarnyba taip pat paskelbė geltoną įspėjimą dėl lietaus kai kuriose Šiaurės Airijos dalyse iki šeštadienio 11 val. ryto, per kelias valandas gali iškristi nuo 15 iki 25 mm kritulių.

Tikėtinas šaltis

Prognozės vaizdo įraše J. Burkillas teigė, kad naktį į šeštadienį „tikėtinas šaltis”, o Atlanto vandenyne laukia gili žemo slėgio sritis, kuri šį savaitgalį prasiskins kelią per Jungtinę Karalystę.

Jis sakė: „Tolimųjų Škotijos rytų kryptimi, ypač Šetlando salose, bus vėjuota, dažnai lyja”.

Pietuose, ypač rytuose, „galimas šaltis”, o kai kuriose Škotijos dalyse tikimasi „didesnio atšiaurių šalčių paplitimo”.

Temperatūra gali nukristi „iki minus 8C arba minus 9C, galbūt šiek tiek žemiau”, pridūrė jis.

Šeštadienio rytą Šiaurės Airijos vakaruose taip pat tikėtinas smarkus lietus, o po to šlapdriba ir vėjas pasistūmės į rytus ir šiaurės rytus.

Burkillas pridūrė: „Kai lietus pateks į šaltą orą Škotijoje, tikiuosi nemažai sniego, ypač aukštesnėse vietose, kur gali iškristi daugiau nei 10 cm sniego, o net ir žemesnėse vietose galimas purus sniegas. Tai gali sukelti tam tikrų problemų, ypač keliuose.

„Kitur reikia saugotis lietaus ir stipraus vėjo.

„Smarkus lietus kai kuriose Velso dalyse ir stiprus vėjas ypač pietinėse, pietvakarinėse pakrantės dalyse – taigi, gana nerami diena.”

P. Burkill sakė: „Pietuose ji bus palyginti švelni, aukščiausia temperatūra sieks apie 11C arba 12C, tačiau dėl vėjo, lietaus ir debesų vietomis bus gana nemalonus jausmas, o šiauriau bus šalčiau, nes temperatūra čia nukris iki vienženklio skaičiaus.

„Vėliau šeštadienį matysime, kaip lietus ir sniegas visoje Škotijoje, arba bent jau blogiausia jo dalis, išnyks šiaurės rytuose, o toliau į pietus esanti lietaus juosta, besitraukianti į rytus per kai kurias Anglijos dalis, kartais vis dar gali būti gana smarki – taigi būkite atidūs.”

Nauji įspėjimai pasirodė po kelių vėjuotų dienų, kurias sukėlė audra „Gerrit”.

Šimtai namų Škotijoje liko be elektros, nes prasidėjo audros padarinių likvidavimo darbai.

Ketvirtadienį Velse žaibui trenkus į elektros tinklus, be elektros energijos liko ir tūkstančiai Ceredigiono gyventojų.