UkLietuvis

Naujienų Portalas

Sadiqas Khanas remia keturračių visureigių, kurie turi būti atiduoti į metalo laužą pagal programą „Ulez”, išsiuntimą į Ukrainą

jeep ulez

Londono meras teigė, kad įstatymas neleido jam leisti paaukoti karo reikmėms išmetamųjų teršalų standartų neatitinkančių transporto priemonių.

Sadiqas Khanas

Sadiqas Khanas pažadėjo nusiųsti į Ukrainą keturračius ir kitas transporto priemones, kurios kitu atveju būtų atiduotos į metalo laužą pagal programą „Ulez”.

Londono meras paprašė transporto sekretoriaus Marko Harperio leisti žmonėms atiduoti tinkamas transporto priemones Ukrainai pagal metalo laužo schemas.

Meras jau anksčiau buvo aiškiai pareiškęs, kad nemano, jog pagal galiojančius įstatymus būtų galima pakeisti transporto priemonių eksporto schemą.

Pagal rugpjūčio mėn. įsigaliojusią „Ulez” metalo laužo išvežimo į metalo laužą schemą Londono gyventojai, turintys transporto priemonių, neatitinkančių išmetamųjų teršalų standartų, gali prašyti iki 2 000 svarų sterlingų, kai jų reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės bus išvežtos į metalo laužą.

Laiške, kurį Harperiui kartu nusiuntė Khanas ir buvęs gynybos sekretorius Benas Wallace’as, jis raginamas skirti vairuotojams „pinigų už tai, kad iš mūsų miestų gatvių išvežtų taršias transporto priemones ir tuo pat metu suteiktų gyvybiškai svarbią paramą Ukrainos žmonėms”.

„Suprantame, kad ypač reikalingos 4×4 transporto priemonės, taip pat pagalbos tarnybų automobiliai”, – priduriama pranešime.

Khanas ir Wallace’as teigė, kad išvadą padarė po „pokalbių su mero tarnyba Kijeve ir kitais partneriais”.

Atsakomajame laiške transporto sekretorius teigė esąs „nustebęs”, kad merui prireikė tiek daug laiko, nes „Ulez” sistema veikia nuo rugpjūčio mėn.

Jis sakė, kad bendruomenių sekretorius Michaelas Gove’as raštu kreipėsi į Khaną, „prašydamas paaiškinti, su kokiomis teisinėmis kliūtimis, jūsų manymu, susiduriate”.

Laiške jis pridūrė, kad gavę papildomos informacijos jo pareigūnai „žinoma, bus pasirengę padėti nustatyti šio klausimo sprendimo galimybes”.

Rugsėjo mėn. laikraštis „The Telegraph” pranešė, kad Kijevo meras, buvęs boksininkas Vitalijus Kličko, raštu kreipėsi į savo kolegą Londone, siūlydamas šią idėją įtraukti į automobilių atidavimo į metalo laužą