UkLietuvis

Naujienų Portalas

Londone suimtas vyras, įtariamas Banksy gatvės ženklo vagyste

stop zenklas banksy

Meno kūrinys, kurio vertė gali siekti 500 000 svarų sterlingų, buvo pavogtas praėjus valandai po to, kai buvo patvirtinta, kad jis yra tikras.

Policija, tirianti Banksy gatvės ženklo vagystę Londone, suėmė vyrą.

Metropoliteno policija šeštadienį paskelbė pareiškimą: „Vienas vyras buvo suimtas dėl įtarimų vagyste ir nusikalstama žala, susijusia su šiuo incidentu. Jis tebėra sulaikytas.”

Vertė £500 000

Gatvės meno kūrinys – raudonas „Stop” ženklas su trimis kariniais dronais, kurio vertė dabar siekia 500 000 svarų sterlingų, – penktadienio rytą atsirado ant Commercial Way kampo Peckham rajone, o Banksy patvirtino jo tapatybę iškart po vidurdienio.

Policijos departamentas pranešė, kad CID pareigūnai bando surasti jį pavogusius asmenis po to, kai pietryčių Londono taryba paprašė padėti surasti pavogtą meno kūrinį.

Pripažindama, kad incidento filmuota medžiaga buvo plačiai dalijamasi socialinėje žiniasklaidoje, policija teigė, kad visi, galintys padėti arba žinantys, kur yra vertingas ženklas, turi skambinti policijai telefonu „101”, nurodydami numerį 5742/22dec.

Anksčiau šeštadienį Southwarko tarybos atstovė Jasmine Ali sakė: „Esu įsitikinusi, kad jie jį atgaus. Čia kalbame ne tik apie gatvės ženklą – tai meno kūrinys, kuris buvo pastatytas bendruomenei.”

„Tai gatvės menas ir jis skirtas žmonėms”, – sakė ji.

Eismo grėsmė

Taip pat paaiškėjo, kad taryba jau pakeitė kelio ženklą, kad būtų išvengta galimų eismo įvykių.

Vokietijos Heidelbergo universiteto gatvės meno ekspertas Ulrichas Blanšė (Ulrich Blanché) mano, kad instaliacija, įrengta Commercial Way, netoli laidojimo biuro, ir dronai, kurie, atrodo, yra kariniai žyniai, rodo pasaulinės prekybos ginklais kritiką. Daugelis Banksy „Instagram” sekėjų naujausią jo darbą suprato kaip raginimą nutraukti ugnį Gazos ruože.

Vienos galerijos savininkas teigė, kad meno kūrinys gali būti vertas iki 500 000 svarų sterlingų. Džonas Brandleris (John Brandler), kurio Esekso galerijoje parduodami Banksy darbai, sakė: „Jis gali būti ir didesnis. Dėl žiniasklaidos dėmesio jis tapo vertingesnis”.

Panašus dronų menas 2017 m. pasirodė Banksy viešbutyje „Walled Off” Betliejuje, kuris, pasak jo, turėjo „blogiausią vaizdą iš visų viešbučių pasaulyje” – turėdamas omenyje prieštaringai vertinamą Izraelio sieną Vakarų krante.

Šiais metais menininkas yra įrengęs ir kitų kūrinių, tarp jų – 3,8 tonos sveriančią 3,8 tonos sveriančią freską „Valentino dienos tušas”, kuri atsirado ant namo šono Margate’e, Kente.

Jame buvo pavaizduota 1950-ųjų namų šeimininkė su patinusia akimi ir trūkstamu dantimi, dėvinti prijuostę ir geltonas indų plovimo pirštines, metanti vyrą į šaldiklį.

Rugsėjo mėnesį jis buvo pastatytas Londono centre esančios parodos „The Art of Banksy” fojė, kur jį galima apžiūrėti nemokamai.