UkLietuvis

Naujienų Portalas

Izraelis įkaitas: IDF teigia, kad per klaidą nužudė tris Gazoje laikomus vyrus

nužudė tris Gazoje laikomus vyrus

Izraelio kariuomenė sako, kad per savo kampaniją Gazoje per klaidą nužudė tris įkaitus po to, kai jie buvo neteisingai įvardyti kaip „grėsmė”.

Ju Vardai buvo Yotam Haim, 28, Samer Talalka, 22, ir Alon Shamriz, 26.

Kariškiai pasidalijo savo gailesčiu ir sakė, kad tris nušovė Šedžajoje, Gazos šiaurėje, veikiantys kariai.

Daugiau kaip 100 įkaitų tebėra nelaisvėje Gazoje po to, kai buvo paimti į nelaisvę per spalio 7 d. išpuolius prieš Izraelį.

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) sakė, kad penktadienio incidentas tiriamas ir kad jis „reiškia gilų gailestį dėl tragiško incidento ir siunčia šeimoms nuoširdžią užuojautą”.

„Mūsų nacionalinė misija yra surasti dingusiuosius ir grąžinti visus įkaitus namo”, – pridūrė ji.

Trys kūnai buvo grąžinti į Izraelio teritoriją, kur patikrinimai patvirtino jų tapatybes.

Yotam Haim, kuris spalio 7 d. buvo pagrobtas iš Kibbutz Kfar Aza, buvo muzikantas, mėgęs gyvūnus ir gaminęs itališką maistą.

„Hamas” atakos rytą jis paskambino savo šeimai ir pasakė, kad jo namas dega. Kai jis atidarė langą grynam orui, Yotamą pagrobė „Hamas”.

Kalbėdama prieš sūnaus mirtį, jo motina sakė, kad jie susirašinėjo vienas su kitu, kai slėpėsi savo namų prieglaudose – prieš tai, kai jų ryšys buvo prarastas.

Alonas Shamrizas atakos metu taip pat buvo Kfar Aza. Jo šeima davė leidimą jį įvardinti po to, kai anksčiau paprašė, kad jo tapatybė nebūtų atskleista.

Samer talalka, beduinas, buvo pagrobtas iš Kibbutz Nir Am. Aistringas motociklų entuziastas, jis mėgo keliauti kaime ir leisti laiką su draugais.

Jis gyveno Hura miestelyje ir dirbo vištienos perykloje kibuce. Spalio 7 d. rytą jis buvo darbe. Po išpuolio jis paskambino seseriai ir pasakė, kad buvo sužalotas pabūklo ugnimi.

Jo tėvas vietos žiniasklaidai sakė, kad išpuolių rytą 07.00 val. vietos laiku prarado ryšį. Telegramoje buvo pasidalinta nuotrauka, kurioje jis vedamas per Gazą.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu jų mirtį pavadino „nepakeliama tragedija”.

„Net ir šį sunkų vakarą surišime savo žaizdas, išmoksime pamokas ir toliau dėsime didžiausias pastangas, kad visi mūsų pagrobtieji saugiai grįžtų namo”, – sakė jis.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Johnas Kirby sakė, kad žudynės buvo „tragiška klaida” ir kad JAV neturėjo „tobulo matomumo, kaip tiksliai vyko ši operacija”.

Daugiau nei 100 įkaitų tebėra nelaisvėje Gazoje po to, kai buvo paimti į nelaisvę spalio 7 d., kai „Hamas” užpuolIzraelį, nužudydama 1 200 žmonių ir paimdama 240 įkaitų – kai kurie iš jų buvo paleisti per trumpas paliaubas.

„Hamas” valdoma Gazos Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad per po to vykusį karą anklave iki šiol žuvo daugiau kaip 18 800 žmonių ir 50 000 buvo sužeisti.

Henas Avigdori, kurio žmona ir dukra buvo tarp paleistųjų, sakė dažnai girdėjęs žmones sakant, kad įkaitus galima išgelbėti „karinėmis priemonėmis”.

Tačiau „nėra karinio būdo”, kuris juos saugiai sugrąžintų, rašė jis įraše X, anksčiau žinomame kaip „Twitter”.

„Išvada kiekvienam žmogui, kuris turi ir širdį, ir protą, yra ta pati: Izraelis turi inicijuoti sandorį, kad jie būtų sugrąžinti gyvi, o ne karstuose.”