UkLietuvis

Naujienų Portalas

Steve’as Halliwellas: Emmerdale’o Zako Dingle’o aktorius mirė sulaukęs 77 metų

Steve Halliwell

Steve Halliwell

Aktorius Steve’as Halliwellas, žinomas dėl savo ilgamečio Zako Dingle’o vaidmens filme „Emmerdale”, mirė būdamas 77 metų.

Pirmą kartą ITV muilinėje jis pasirodė 1994 m. Spalio mėn., O po 27 metų pasitraukė iš šou 2021 m.

Pareiškime jo šeima sakė, kad jis mirė taikiai, apsuptas artimųjų.

„Jis privertė mus juoktis iki galo, nuostabiausias tėvas ir senelis, kokio tik galėjote palinkėti”, – sakė jie.

Jamesas Hootonas, nuo 1995 metų ekrane vaidinęs Halliwello sūnų Samą Dingle’ą, vedė duoklę velioniui aktoriui, vadindamas jį „muilo ikona”.

„Steve’as Halliwellas buvo pirmasis žmogus, kurį sutikau, kai ėjau pro duris į „Emmerdale” studiją, ir mes likome draugais iki pabaigos”, – rašė jis socialiniuose tinkluose.

Kolega „Emmerdale” žvaigždė Danny Milleris, vaidinantis Aaroną Dingle’ą, socialiniame tinkle „Instagram” pasidalijo jo nuotrauka su Halliwellu ir parašė: „Nuo pat pirmos dienos jis paėmė mane po savo sparnu ir padėjo man įlipti ir išlipti”.

Jis pridūrė: „Mes pasiilgsime tavęs draugo. Įjungtas ir išjungtas. Gerai pailsėk, Steve’ai, ir palik man vieną pompoje.”

„Laidos tėvas”

ITV dramos vadovas Johnas Whistonas sakė, kad aktorius buvo „vienas iš tų retų žmonių, kurie buvo tokie pat nuostabūs už ekrano ribų, kaip ir ekrane”, ir buvo „neabejotinas šou tėvas, bet ir linksmas išdykęs dėdė”.

Halliwellas gimė Lankašyre ir prieš persikvalifikuodamas į aktorių dirbo medvilnės ir popieriaus fabrikuose.

Nuo 1970-ųjų iki 90-ųjų jis pasirodė televizijos serialuose, įskaitant „Here I Stand”, „Heartbeat” ir „Coronation Street”, prieš prisijungdamas prie „Emmerdale”.

Žinomas dėl savo plokščios kepurės, šulinių ir vaško striukės drabužių, jis vaidino Dingle namų ūkio galvą ir tapo Jorkšyro muilo antruoju ilgiausiai tarnaujančiu aktorių nariu.

Jo personažas dalyvavo daugelyje dramatiškų siužetinių linijų, įskaitant išsiskyrimą su pirmąja žmona Nellie (ją vaidino Sandra Gough), o vėliau vedė Lizą (Jane Cox), prieš užmezgant romaną ir susituokus su Joanie Wright (Denise Black).

„Funkcionuojantis alkoholikas”

Aktorius teigė, kad audringos siužetinės linijos nebuvo pernelyg nutolusios nuo jo paties asmeninio gyvenimo, nes turėjo problemų su alkoholiu ir psichine sveikata.

2014 m. jis pasakojo „Mirror”: „Aš gimiau vaidinti Zaką Dingle’ą – kepurė tikrai tinka. Dauguma siužetinių linijų, kurias gyvenau realiame gyvenime. Buvau palaužtas, iškeldintas, patekęs į bėdą su įstatymais.

„Tada būna depresija, geria ir turi kovoti iš situacijų. Aš gyvenau visais tais dalykais ir dar daugiau.

„Negaliu kaltinti nieko kito. Paspaudžiau savaiminio naikinimo mygtuką.”

Jis taip pat apibūdino save kaip „veikiantį alkoholiką”, nes galėjo dirbti ir gyventi savo gyvenimą, tačiau pripažino, kad yra „per daug priklausomas nuo gėrimo”.

2018 m. Halliwell paliko šou penkiems mėnesiams, kad turėtų širdies stimuliatorių po to, kai jam buvo diagnozuota sunki širdies liga.

Jo šeima pagerbė Sent Džeimso ligoninės Lidse ir Wheatfieldo hospiso personalą už „jų meilę ir gerumą paskutinėmis dienomis”.