UkLietuvis

Naujienų Portalas

Metų Londono komanda: Jarrod Bowen, Heung-min Son ir Bernd Leno, nes „Arsenal” dominuoja

London arsenal

Šie metai Londono „Premier” lygos klubams buvo svarbūs.

„West Ham” tapo Europos čempionais, „Arsenal” priartėjo prie titulo ir atrodo pasirengęs laimėti didžiausius trofėjus, „Tottenham” po vadovo pasikeitimo padarė pažangą, o „Chelsea” išleido milijardą ir pralaimėjo daugiau „Premier” lygos rungtynių nei bet kuri kita komanda.

Fulham” užėmė 10 vietą „Premier” lygoje ir pirmą kartą pateko į Lygos taurės pusfinalį, „Crystal Palace” susigrąžino Roy’ų Hodgsoną, kad šis juos vestų atgal į saugią vietą, o „Brentford” toliau daro įspūdį.

Sostinėje taip pat buvo daug išskirtinių žaidėjų. Declanas Rice’as su „West Ham” iškovojo „Conference League” titulą ir pakėlė savo žaidimą į naują lygį „Arsenal” klube, o Heung-min Sonas ir Jarrodas Bowenas ir toliau žibėjo.

Tačiau kas pateks į metų komandą? Visi sostinės klubai, išskyrus vieną, turi savo atstovus. Čia mūsų rašytojai išrinko geriausias 2023 m. Londono vienuolikes…

Dan Kilpatrick (3-4-3): Vicario; Saliba, Gabriel, Guehi; Porro, Rice, Odegaard, Saka; Eze, Mbuemo, Bowen

Taip, kairiojo krašto gynėjo pozicijoje pasirinkau Bukayo Saką, tačiau nebuvo jokių žvaigždžių variantų.

„Arsenal” žaidėjams – ir Declanui Rice’ui, kuris prieš prisijungdamas prie „kanonierių” atvedė „West Ham” į konferencijos lygą – paaiškinimų nereikia.

Guglielmo Vicario sužaidė tik pusę sezono, bet puikiai pasirodė „Tottenham” komandoje, o Pedro Porro užima dešiniojo krašto gynėjo vietą. Jis patraukė dėmesį į priekį nuo praėjusios kadencijos sausio mėnesio ir puikiai pasirodė vadovaujant Ange Postecoglou.

Eberechi Eze ir Bryan Mbuemo buvo puikūs antroje praėjusio laikotarpio pusėje – Mbuemo įmušė įvarčius į „Liverpool”, „Chelsea”, „West Ham” ir „Spurs” (du kartus) „Brentford” komandose – ir toliau daro įspūdį šį sezoną, kai yra tinkami.

Jarrodas Bowenas vis geriau ir geriau žaidžia „West Ham” komandoje ir užėmė Rice’o vietą kaip publikos numylėtinis.

Marc Guehi įspūdingai rungtyniauja „Crystal Palace” ir Anglijos rinktinėje.

Nizaar Kinsella (4-3-3): Leno; Porro, Guehi, Saliba, Robinsonas; Rice, Eze, Odegaard; Saka, Bowen, Mbeumo

Jarrodas Bowenas ir Bryanas Mbeumo dėl savo pastovumo per metus tik aplenkė Heung-min Soną.

Pedro Porro, Antonee Robinsonas ir Berndas Leno figūruoja mažiau konkurencingose gynėjų ir vartininkų pozicijose.

Harry Kane’ą, Aleksandarą Mitrovičių, Ivaną Tonį ir daugybę naujų „Spurs” žaidėjų, nepaisant gerų rezultatų, palikiau nuošalyje, nes jie „Premier” lygoje nežaidė visus 12 mėnesių.

Chelsea” žaidėjai visiškai neįtraukti, o tai mažai ką nustebins.

Didelė žaidėjų kaita ir traumos taip pat lėmė, kad „Stamford Bridge” klube nuolat žaidė nedaug asmenų.

Simon Collings: (4-2-3-1): Leno; White’as, Saliba, Zouma, Zinčenko; Rice’as, Palhinha; Saka, Odegaardas, Son; Bowenas

Prieš komentarų sprogimą, mano pasirinkimas buvo paremtas žaidėjais, kurie šiemet Londone praleido visus 12 mėnesių. Todėl nėra Harry Kane’o ar Jameso Maddisono, Guglielmo Vicario, Micky van de Veno ir kitų, kurie pastaruoju metu spindėjo „Spurs” komandoje.

Į vartus stos Berndas Leno, kuris, prisijungęs prie „Fulham” komandos, pasityčiojo iš savo 8 milijonų svarų sterlingų mokesčio.

Beno White’o ir Oleksandro Zinčenkos forma šį sezoną smuko, tačiau pirmąjį pusmetį jie buvo puikūs. Williamas Saliba yra neabejotinas vidurio gynėjas, o prie jo prisijungė Kurtas Zouma, kuris atvedė „West Ham” į Europos šlovę.

Declanas Rice’as po to, kai prisijungė prie „Arsenal”, kažkaip pakilo į kitą lygį, o Joao Palhinha ir toliau yra „Fulham” puolėjas.

Prieš juos Bukayo Saka, Martinas Odegaardas ir Son Heung-minas buvo lengvai pasirenkami, o Jarrodas Bowenas – lyderis.

Malik Ouzia (4-3-3): Leno; White’as, Saliba, Guehi, Emersonas; Odegaardas, Rice’as, Jensenas; Saka, Bowenas, Sonas

Londono

Atsižvelgiau tik į žaidėjus, kurie Londone žaidžia nuo sausio mėnesio (atsiprašau Destiny Udogie, Guglielmo Vicario – ir Alfie May), ir norėjau įtraukti bent po vieną žaidėją iš kiekvieno sostinės klubo, tačiau „Chelsea” buvo tiesiog per prasta.

Labiausiai kovojo gynėjų grandis. Benas White’as lenkia Pedro Porro, kuris šį sezoną atgijo tik vadovaujant Ange’ui Postecoglou, o Emersonas buvo svarbi „West Ham” triumfo Konferencijų lygoje dalis ir kol kas puikiai žaidžia šį sezoną.

Aš pasirinkau Mathiaso Jenseno kūrybiškumą aikštės viduryje, o ne Joao Palhinha kaip antrąjį vartininką šalia Declano Rice’o. Galbūt portugalas įeis, kai žaisime su šiaurės vakarų metų komanda toli nuo namų.

Kitais atvejais yra nemažai akivaizdžių pasirinkimų, o Gabrielis, Lucas Paqueta ir Bryanas Mbeumo yra nelaimingiausi.

Domas Smithas (4-2-3-1): Leno; Porro, Saliba, Van de Ven, Robinsonas; Jensenas, Rice’as; Saka, Odegaardas, Son; Bowenas

Londono.Visi mano komandos nariai išsiskyrė tiek praėjusio sezono antroje pusėje, tiek ir šį sezoną.

Vienintelė išimtis – Micky van de Venas, kuris buvo atradimas „Tottenham” komandoje ir pateko į šį sąrašą, nors iki pakinklinės sausgyslės traumos už „Spurs” sužaidė tik 12 rungtynių.

Sunku teigti, kad per visus 12 mėnesių kuris nors vartininkas buvo pastovesnis už „Fulham” vartininką Berndą Leno.

Prie jo prisijungė komandos draugas kairysis gynėjas Antonee Robinsonas, kuris šį sezoną atliko daugiausiai perdavimų „Premier” lygoje.

Jamesas Maddisonas praleido įvartį, nes Brentfordo atstovas Mathias Jensenas per visus metus beveik neturėjo laisvos dienos.